Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
ST-SO 9.00 - 19.00
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Jak na to?
  3. Jak vybrat baterii k notebooku
Vybíráme správně baterií do notebooků

Při výběru kontrolujeme vždy:

  1. Napětí baterie

Obvyklé mají baterie napětí 10,8V, 11,1V, 14,4V nebo 14,8V. Pozor! Napětí 10,8V a 11,1V lze považovat za shodné (jedná se o minimální odchylku). To samé platí i pro napětí 14,4V a 14,8V (jsou zaměnitelné). Pokud je například na originální baterii uvedeno napětí 10,8V a na nově zakoupené je uvedeno 11,1V vše je v pořádku.  Nicméně napětí 10,8V / 11,1V už není zaměnitelné s napětím 14,4V / 14,8V! Baterie už v tomto případě nebude fungovat.

  1. Typ baterie

Další důležité kritérium je označení samotné baterie. Na originální baterii lze ve většině případů nalézt označení baterie (pro každou značku je označení odlišné a může na baterii být více označení). Toto označení se musí shodovat s označením baterie, uvedeném v popisu baterie (vždy pod nadpisem "Nahrazuje baterie"). Pozor S/N není označení baterie.

  1. Typ Notebooku

Je uveden většinou vespod notebooku. Důležitá je zejména výrobní řada notebooku. Konkrétní specifický typ nemusí být vždy uveden v popisu (může zde být například pouze série).

  1. Vzhled baterie

Snažíme nahrávat kvalitní fotografie ke všem bateriím. Důležité je překontrolovat a porovnat s Vaší starou baterii základní tvar baterie a umístění kontaktů

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kontaktní informace
Logo
Fresh-Energy.cz
Alex Morgovskyi
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz